Кредитний реєстр НБУ відтепер онлайн

Національний банк України відкрив онлайн-доступ до інформації з Кредитного реєстру. Тепер фізичні особи можуть самостійно отримати інформацію про свої кредити в банках, розмір яких становить від 100 мінімальних заробітних плат ( 617 тис. грн).

Сервіс доступний за посиланням. Відповідно до чинного законодавства України послуга надається фізичним особам безкоштовно. Для отримання інформації користувач має авторизуватись за допомогою системи BankID. У відповідь на онлайн-запит користувач отримає актуальну на момент подання запиту інформацію з Кредитного реєстру НБУ.

Зокрема, про:

  • суму заборгованості та стан виконання зобов’язань;
  • найменування банку-кредитора та дату надання ним інформації до Кредитного реєстру НБУ. 

У Кредитному реєстрі НБУ доступна інформація про кредити в банках України, в тому числі тих, що перебувають у стадії ліквідації. Звіт з Кредитного реєстру НБУ не є офіційним документом, водночас ця інформація дає змогу контролювати свої фінанси та за потреби уточнювати дані, звернувшись до банку-кредитора.

Учасники Кредитного реєстру НБУ оновлюють інформацію щомісяця станом на перше число. За допомогою вебресурсу Кредитного реєстру НБУ користувач також може отримати інформацію з Реєстру запитів / заяв, які були оброблені згідно з його даними в Кредитному реєстрі НБУ.

Зміни до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України затверджено постановою Правління НБУ від 16 травня 2023 року № 67, яка набирає чинності з 10 жовтня 2023 року.

Джерело