Методичні матеріали

Про асоціацію

Всеукраїнська Асоціація ломбардів була заснована 10 червня 2002 року. Протягом 20 років успішної роботи Асоціація представляє та захищає інтереси ломбардів, об’єднуючи ключових гравців ломбардної галузі України.

На сьогодні це неприбуткова організація, що налічує близько 300 учасників ринку фінансових послуг, базуючи свою діяльність на принципах демократичності, конструктивного діалогу та довіри в умовах динамічного розвитку ломбардного бізнесу.

Основною метою Всеукраїнської Асоціації ломбардів є формування узагальненої позиції операторів ринку і донесення її до регуляторів ринку через оптимізацію законодавства у галузі ломбардної діяльності, розробку сучасних стандартів роботи, що спрямовані на створення позитивного іміджу ломбардного бізнесу, підвищення лояльності до ломбардів з боку споживачів та органів державної влади, а також захист інтересів членів асоціації.

Пріоритетні напрямки дільності та актуальні завдання Всеукраїнської Асоціації ломбардів:

 • Об’єднання учасників ломбардного бізнесу та вдосконалення системи регулювання ринку ломбардних послуг
 • Узагальнення найкращої професійної практики діяльності ломбардів, імплементація інноваційних рішень та впровадження сучасних фінтех-інструментів із досвіду ключових гравців на ринку ломбардної діяльності
 • Надання своєчасної допомоги в організації та розвитку діяльності ломбардів
 • Забезпечення справедливих умов конкуренції з метою максимальної відповідності інтересам та вимогам споживачів ломбардних послуг
 • Представництво та захист професійних інтересів своїх учасників у взаємодії з державними органами
 • Активна участь у формуванні порядку денного на ринку ломбардних послуг, участь у розробці нормативно-правової бази, що регулює діяльність ломбардних установ.

Всеукраїнська Асоціація ломбардів активно бере участь у захисті та лобіюванні інтересів своїх членів, які отримують в рамках членства:

 • Розширену інформаційну підтримку з боку Асоціації та доступ до методичних матеріалів
 • Консультації та рекомендації щодо професійної діяльності, юридичну допомогу
 • Допомогу в складанні обов’язкової звітності ломбардів для регулятора ринку ломбардних послуг
 • Допомогу в підготовці до сертифікації та проходження курсів підвищення кваліфікації
 • Допомогу та сприяння в запровадженні внутрішнього фінансового моніторингу тощо

Асоціація системно проводить потужну інформаційно-методичну, консультаційну та нормативно-технічну роботу, розглядаючи широке коло актуальних питань.

Потужна команда членів Асоціації є експертною спільнотою в секторі ломбардного кредитування та являє собою осередок компетенцій для учасників ринку, регуляторних органів і споживачів.

Всеукраїнська Асоціація ломбардів зацікавлена у розвитку ломбардної діяльності, розширюючи можливості споживачів та оптимізуючи бізнес-процеси своїх учасників. Саме тому двері Асоціації завжди відкриті для нових асоційованих учасників, а керівництво готове плідно співпрацювати з представниками професійної спільноти фінансово ринку України.