Ринок небанківських фінансових послуг у липні 2023 року

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в липні зменшилась з 1 265 (станом на 30 червня) до 1 250 (станом на 31 липня).

З реєстрів виключено 17 учасників ринку небанківських фінансових послуг: десять фінансових компаній, два ломбарди та одну кредитну спілку виключено з реєстрів добровільно, водночас інші дві фінансові компанії, один страховик, одна кредитна спілка – примусово. 

Упродовж липня до реєстру включено одного страхового брокера та одну колекторську компанію.

Ліцензію на провадження діяльності надавача фінансових платіжних послуг було видано одній фінансовій компанії.

Водночас десяти фінансовим компаніям, трьом ломбардам та одній кредитній спілці анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв), а одному страховику – примусово (як захід впливу).

У липні також добровільно анульовано частину з наявних ліцензій чотирьом фінансовим компаніям, а двом іншим – примусово.

Водночас поновлено дію ліцензій двом фінансовим компаніям та одній кредитній спілці.

Станом на 31 липня на небанківському ринку працювали162 ломбарди (було 164), 102 страховики non-life (у червні було 103), 12 life-страховиків (кількість не змінилась), один страховик зі спеціальним статусом, 149 кредитних спілок (була 151), 82 лізингові компанії (кількість не змінилася), 617 фінансових компаній (було 629), 57 страхових брокерів (було 56), 68 колекторських компаній (було 67).

Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп (кількість не змінилась) та 21 небанківську фінансову групу (було 22).

На платіжному ринку діє 29 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (було 32), та 16 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилась).

Крім того, на ринку діють надавачі фінансових платіжних послуг, серед них 17 платіжних установ (кількість не змінилась), 11 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (було 10), три банки – емітенти електронних грошей (кількість не змінилась) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилась).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, входять 42 комерційні агенти (кількість не змінилась) та 35 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилась).

У липні до Національного банку надійшло 254 запити від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 155, щодо банків – 29, кредитних спілок та колекторів – 17, страховиків – 52, платіжних установ – 1.

Джерело