Триває робота місії технічної допомоги World Bank з питань підтримки фінансового сектору України

 У фокусі її уваги – стан фінансового сектору України після повномасштабного російського вторгнення, вжиті НБУ заходи для підтримання фінансової стабільності в країні, удосконалення регулювання на банківському та небанківському фінансових ринках, а також спрямована на це допомога Світового банку.

Місія працює в гібридному форматі – офлайн та онлайн, експерти долучаються до зустрічей з Відня та Києва.

Голова НБУ Андрій Пишний зазначив, що делегація очікує експертизи Світового банку в таких важливих питаннях, як робота з непрацюючими кредитами (NPL) в банківському секторі, підвищення стійкості фінансової системи в умовах війни, у тому числі через проведення оцінки якості банківських активів.

Крім того, він акцентував увагу на важливості окремого блоку питань, присвяченого роботі небанківського сектору, зокрема викликам, з якими зіткнувся страховий ринок України. Формування системи страхування воєнно-політичних ризиків – важливий пріоритет для НБУ. Адже без такого виду страхування неможливо забезпечити прихід інвесторів в Україну.

“Ми прагнемо якомога швидше перейти від обговорення концепції страхування військово-політичних ризиків до операційного плану. Ми готові рухатися в цьому питанні дуже оперативно й переходити до конкретних дій. Упевнений, що допомога Світового банку буде вагомою як у цьому, так і в інших питаннях. Адже підтримка такого надійного партнера завжди масштабна і за обсягом, і за глибиною, і за швидкістю подолання викликів”, – пояснив Пишний.

Джерело