Global Money Week 2023: результати проведення в Україні

З 20 березня до 2 квітня в Україні тривала інформаційна кампанія з фінансової обізнаності в межах всесвітнього тижня грошей Global Money Week, яку проводить міжнародна організація OECD в усьому світі.  

Протягом двох тижнів тривали освітні заходи з фінансової грамотності для дошкільнят, учнів та студентів. Ключова тема цьогорічної кампанії – “Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє”.

До проведення заходів в Україні долучилося 655 організацій та закладів. Це майже в 2,5 раза більше порівняно з 2021 роком (у 2022 році кампанія в Україні не проводилася через початок повномасштабного вторгнення росії).

Кількість учасників заходів зросла втричі і становила понад 119 тисяч осіб. 

Також у заходах Global Money Week 2023 взяли участь понад 3 900 педагогів, які підтримали кампанію в своїх навчальних закладах. Для них НБУ підготував:

  • спеціальний лендінг
  • відеоуроки та навчальні матеріали для проведення уроків;
  • конкурси для дошкільнят, учнів та студентів;
  • конкурси для навчальних закладів; 
  • опитування з фінансової грамотності, до якого долучилося більше 5 000 підлітків віком 11–18 років;
  • вебінари та віртуальні екскурсії від експертів НБУ та наших партнерів. 

Крім того, в межах кампанії стартував потужний освітній проєкт – другий набір у Школу фінансової грамотності для педагогів “Талан”.

На навчання записалося більше 4 500 освітян, які бажають підвищити свій рівень фінансових знань та підготуватися до викладання в школі дисципліни “Підприємництво та фінансова грамотність”, яку Міністерство освіти і науки України запроваджує у школах з 2025 року. 

Загалом інформаційні та освітні публікації на каналах Національного банку, а також інтернет-ресурсах партнерів та учасників кампанії було переглянуто 1,4 млн раза, що майже в шість разів більше, ніж у 2021 році.

Важливо, що цього року українська команда вперше змагалася за титул чемпіонів Європи в загальноєвропейському змаганні з фінансової грамотності European Money Quiz, фінал якого відбувся 16 травня у Брюсселі.

Україну на змаганнях представляла команда у складі Гліба Губаря та Артема Шуліки під керівництвом вчителя Ірини Романичевої з Гадяцького опорного ліцею імені Лесі Українки Гадяцької міської ради Полтавської області.

Довідково

Global Money Week – міжнародна інформаційна кампанія з фінансової обізнаності, спрямована на поглиблення знань дітей і молоді щодо фінансів. У світі Global Money Week святкують з 2012 року. Відтоді до міжнародної ініціативи з фінансової грамотності долучилися понад 170 країн.

Джерело