Статистика Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Бізнес Київської області під час війни

Незважаючи на високий рівень довгострокової невизначеності у лютому 2023 року, очікування підприємств значно покращилися. Такими є основні результати десятої хвилі Нового Щомісячного опитування підприємств.

Оцінки поточної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища та очікування в піврічній перспективі покращуються три місяці поспіль, а рівень невизначеності в 6-ти і 3-місячній перспективі знижується кілька місяців поспіль.

52,9% підприємств Київщини очікують зростання обсягів виробництва в найближчі три місяці. Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами десятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

Основне з висновків: 

  • У Київській області покращилися оцінки фінансово економічної ситуації та загальноекономічного середовища.
  • Серед підприємців Київщини значно зменшився рівень невизначеності у дворічній перспективі, однак зросла частка підприємців, що не планують істотних змін у наступні два роки. Зокрема частка тих, хто не зміг дати прогноз на наступні пів року щодо фінансово-економічної ситуації, зменшилась із 36,1% до 11,8% у Київській області.
  • Підприємці Київщини значно оптимістичніше оцінюють свої виробничі перспективи, ніж у середньому бізнес по Україні.
  • Рівень завантаження виробничих потужностей зріс та перевищив рівень по країні. Станом на лютий усі опитані експортери Київщини продовжували зовнішньоекономічну діяльність.
  • На Київщині зафіксовано значне збільшення показників щодо кількості працівників. При цьому підприємці області не відчувають таких труднощів у пошуку кваліфікованих працівників, як загалом по Україні.
  • Небезпека для роботи та перебої з електро-, водо- та  теплопостачанням стали основними проблемами для бізнесу Київської області в лютому. Однак більшості підприємств Київщини вдалося не припиняти роботу через вимкнення електропостачання.
  • У середньому через вимкнення електроенергії підприємства Київської області втратили 11% загального обсягу робочого часу за січень (15% на рівні країни). У січні ситуація з вимкненням  в області покращилася порівняно з листопадом та груднем.

Джерело