Щодо нового обов’язку СПФ стосовно даних про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи

Як відомо, раніше затверджено порядок повідомлення Мін’юсту про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінмоніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про бенефіціарів та/або структуру власності.

Він визначає процедуру повідомлення Міністерства юстиції України як держателя ЄДР про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи.

Цей Порядок мав запрацювати з 1 жовтня. Але Мінʼюст вніс зміни своїм Наказом від 27.09.2023 №3445/5 до Наказу №2542/5. Зокрема, перенесено дату набрання чинності з 1 жовтня на 1 грудня.

Мінʼюст тоді ж прокоментував це перенесення так: «З метою вжиття всіма суб’єктами первинного фінансового моніторингу організаційних заходів, необхідних для впровадження механізму повідомлення держателя ЄДР про виявлення розбіжностей у відомостях про кінцевого бенефіціарного власника та структури власності юридичної особи, Міністерством юстиції України видано відповідні накази щодо перенесення дати впровадження нових правил».

Тож з 1 грудня запрацює Порядок, що визначає процедуру повідомлення Мін’юсту про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінмоніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про бенефіціарів та/або структуру власності.

До того ж з 6 листопада діє порядок перевірки даних ЄДР щодо кінцевого бенефіціара та структури власності юрособи.

Також з цієї дати набрав чинності Порядок притягнення до відповідальності та порядок визначення розмірів штрафів за порушення у сфері держреєстрації юросіб щодо неправдивих даних про бенефіціарів та неподання такої інформації реєстратору. Тож з 1 грудня він почне накладати штрафи за такі розбіжності.

Принагідно можна буде ознайомитися з постановою НБУ та КМУ щодо методології визначення юридичною особою кінцевого бенефіціара. Нею також встановлено нюанси проведення моніторингу та актуалізації інформації про КБВ. Про неї ми зазначали раніше в новинах.

Джерело