НБУ на третій день керованої гнучкості відновив купівлю валюти

Ситуація на міжбанківському валютному ринку після запровадження керованої гнучкості потроху стабілізується. На третій день нової курсової політики НБУ зміг відновити купівлю валюти.

“У другій половині четверга, 5 жовтня, гривня дещо зміцнилася, а чисті інтервенції НБУ з продажу валюти були навіть нижчими за їх середньоденний обсяг у вересні, до впровадження керованої гнучкості курсу. Нацбанк навіть здійснив інтервенцію з купівлі валюти, обмежуючи, як і обіцяв, коливання обмінного курсу в обидва боки”, – повідомив Голова Національного банку Андрій Пишний.

Скільки грошей НБУ витратив з резервів, щоб підтримати курс гривні у перші два дні відмови від фіксованого курсу, стане відомо пізніше цього тижня. За оцінками аналітика ICU Михайла Демківа, у перший день “керовано-плаваючого курсу” обсяг інтервенцій міг становити $520 млн, але в другий він значно скоротився – приблизно до $230 млн.

В НБУ прогнозують, що нервозність на безготівковому ринку зникне вже найближчими днями. Міжнародний валютний фонд підтримав рішення відмовитись від фіксованого курсу гривні й навіть надав експертну допомогу у його підготовці.

Довідково

  • З 24 лютого 2022 року в Україні через російське вторгнення діяв фіксований курс гривні до долара.
  • Спочатку він був встановлений на рівні 29,25 грн/$, а 21 липня 2022 року НБУ девальвував гривню, підвищивши офіційний курс долара на 25% – до 36,6 грн/$.
  • З 3 жовтня Нацбанк почав впроваджувати режим керованої гнучкості курсу. В рамках нової валютної політики НБУ відновив публікацію курсу гривні на міжбанку та вперше за 14 місяців змінив офіційний курс. 
  • Станом на 6 жовтня він становить 36,62 грн/$.

Джерело