Рада з фінансової стабільності звітує за рік роботи

Рада з фінансової стабільності (далі – Рада) оприлюднила річний звіт за період із серпня 2022 року до липня 2023 року.

Затяжна повномасштабна війна та російські терористичні атаки на українську інфраструктуру були домінуючими ризиками для фінансової системи України за останній рік. Рада традиційно зосередила діяльність на найактуальніших для фінансової стабільності питаннях та на кожному засіданні обговорювала системні ризики фінансового сектору. Члени Ради відзначили, що фінансовий сектор та економіка в цілому пристосовувалися до роботи в екстремальних умовах, у тому числі завдяки системній міжнародній фінансовій допомозі, ризики загалом знизилися порівняно з історично найвищим їх рівнем у першому півріччі минулого року.

Вагому увагу Рада приділила виконанню Україною завдань, визначених Меморандумом про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом. Так, Рада розглянула та схвалила підготовлену Комітетом з фінансового розвитку нову Стратегію розвитку фінансового сектору України, сфокусовану на спротиві російській агресії та відновленні країни.

Рада також заслухала звіти про діяльність створених Радою робочих груп, зокрема про пожвавлення внутрішнього боргового ринку. Члени Ради підтримали необхідність подальшої оцінки ринкового попиту як умови активізації ринку внутрішніх боргових залучень та забезпечення повного рефінансування погашень за облігаціями внутрішньої державної позики у 2023 році.

У звітному періоді Рада також підтримала запропоновану Національним банком концепцію оцінки стійкості банків та банківської системи та заслухала звіт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про його роботу щодо повернення активів неплатоспроможних банків. 

Джерело