Новини ліцензування та реєстрації за червень 2023 року

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в червні зменшилась з 1 286 (станом на 31 травня) до 1 265 (станом на 30 червня).

Із реєстрів виключено 20 учасників ринку небанківських фінансових послуг – чотири фінансові компанії, один страховик, два ломбарди, одна кредитна спілка та один лізингодавець виключені з реєстрів добровільно, а інші вісім фінансових компаній, одна кредитна спілка та два лізингодавці – примусово. Крім того, відповідно до вимог Закону України “Про платіжні послуги” дві фінансові компанії виключено з Державного реєстру фінансових установ та у статусі платіжних установ включено до Реєстру платіжної інфраструктури. Отже, в червні ці дві фінансові компанії отримали нові ліцензії на надання фінансових платіжних послуг.

Загалом у червні ліцензії надавачів фінансових платіжних послуг видано чотирьом фінансовим компаніям. Відмовлено у видачі ліцензії одній фінансовій компанії. Водночас шести фінансовим компаніям, одному страховику, двом ломбардам, одній кредитній спілці та одній лізинговій компанії анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв), а ще одній фінансовій компанії – примусово (як захід впливу).

У червні також добровільно анульовано частину з наявних ліцензій трьом фінансовим компаніям та двом страховикам. Зупинено дію ліцензій двом фінансовим компаніям.

Станом на 30 червня на небанківському ринку працювали: 164 ломбарди (було 166), 103 страховики non-life (у травні було 104) та 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 151 кредитна спілка (було 153), 82 лізингові компанії (було 85), 629 фінансових компаній (було 643), 56 страхових брокерів (кількість не змінилася) та 67 колекторських компаній (було 66).

Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп (кількість не змінилася) та 22 небанківські фінансові групи (кількість не змінилася).

У червні до Національного банку надійшло 287 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 118. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) – 104, страховиків – 62, платіжних установ – 3.

Джерело