Схвалено концепцію змін регулювання факторингу в Україні

Національний банк України фіналізував та схвалив Концепцію реформування регулювання факторингу в Україні.  

У межах громадського обговорення Національний банк отримав пропозиції від міжнародних організацій та представників ринку, які були ретельно опрацьовані під час підготовки остаточної редакції концепції.

Зміни, передбачені концепцією, мають такі основні напрями:

  • розмежування регулювання торгового факторингу та операцій з фінансовою заборгованістю.  Водночас діяльність компаній, які надають послуги з відступлення права вимоги за договорами про споживчий кредит, здійснюватиметься в межах ліцензії на діяльність фінансової компанії. Така ліцензія передбачає право надавати кошти у кредит і буде несумісною з наданням послуг торгового факторингу;
  • імплементація в законодавство України положень модельного закону Міжнародного інституту з уніфікації приватного права  про факторинг, що наблизить український факторинг до кращих міжнародних відповідників;
  • запровадження державної реєстрації відступлення права вимоги, що з-поміж іншого дасть змогу знизити ризик шахрайства під час здійснення факторингової діяльності та сприятиме прозорості ринку факторингу.

На основі концепції Національний банк планує розробити проєкт законодавчих пропозицій із комплексним урахуванням інтересів і потреб учасників ринку факторингу для подальшого передавання суб’єктам законодавчої ініціативи для розгляду.

Схвалена концепція реформування регулювання факторингу  за покликанням

Джерело