Схвалено Стратегію MONEYVAL на 2023-2027 роки та Декларацію щодо пріоритетів MONEYVAL

Під час зустрічі Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму MONEYVAL, яка проходила 25 квітня у Варшаві за участю Міністерства фінансів України та Держфінмоніторингу, схвалено Стратегію MONEYVAL на 2023-2027 роки та Декларацію високого рівня щодо пріоритетів MONEYVAL.

Зазначені документи окреслюють політичні та практичні бачення і роль MONEYVAL у заходах ПВК/ФТ/ФРЗМЗ на найближчі 5 років, в рамках яких міністри держав-членів та територій MONEYVAL, взяли на себе зобов’язання покращити ефективність своїх режимів для запобігання та боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового знищення.

Держфінмоніторинг, як орган відповідальний за співробітництво з  MONEYVAL, безпосередньо був долучений до розробки та опрацювання проектів Стратегії та Декларації та вносив пропозиції до їх змісту.

Окремо, в Декларації (пункт 3) міністри та делегати високого рівня держав-членів і територій MONEYVAL приєднались до рішучого засудження триваючої агресії РФ проти України та підтвердили їх повну підтримку України та її народу.

Висловлена підтримка думки Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) про те, що дії РФ суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці, захисту та цілісності світової фінансової системи, і що вони також є грубим порушенням зобов’язань щодо міжнародного співробітництва та взаємної поваги, які є необхідними для впровадження та підтримки стандартів FATF.

Поділено занепокоєння FATF у зв’язку з повідомленнями про торгівлю зброєю між РФ та юрисдикціями, які перебувають під санкціями Організації Об’єднаних Націй, а також про зловмисну кібер-діяльність, що походить з РФ.

Міністри та делегати високого рівня держав-членів і територій MONEYVAL долучились до заклику FATF до юрисдикцій залишатися пильними щодо загроз цілісності, безпеці та захисту міжнародної фінансової системи, що виникають унаслідок війни РФ проти України. Україна, будучи членом Комітету MONEYVAL, продовжуватиме брати активну участь в реалізації затверджених стратегічних документів.

Джерело