Учасники ринку почали отримувати ліцензії на надання фінансової платіжної послуги

Національний банк України відповідно до вимог нового Закону України “Про платіжні послуги” видав дві ліцензії на надання фінансової платіжної послуги та включив до Реєстру платіжної інфраструктури:

  • ТОВ “ЕВРОПЕЙСЬКА ПЛАТІЖНА СИСТЕМА” (ЄДРПОУ 39269220) – у статусі платіжної установи з ліцензією на надання платіжних послуг (вид послуги – переказ коштів без відкриття рахунків);
  • ТОВ “ФК “КРЕДИТОР ХХІ” (ЄДРПОУ 39776771) – у статусі фінансової установи, що має право на надання платіжних послуг, з ліцензією на надання платіжних послуг (вид послуги – переказ коштів без відкриття рахунків).

Водночас Національний банк відмовив ТОВ “ФК “ХАНТЕР” (ЄДРПОУ 40656547) у видачі ліцензії на надання фінансових платіжних послуг та включенні до Реєстру платіжної інфраструктури у зв’язку з невідповідністю вимогам порядку здійснення авторизації діяльності надавачів фінансових платіжних послуг та обмежених платіжних послуг.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 25 квітня 2023 року.

Як відомо, 01 серпня 2022 року введено в дію Закону України “Про платіжні послуги”. У зв’язку з цим до 30 квітня 2023 року включно учасники фінансового ринку, які мають ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, можуть звертатися до Національного банку з метою “переоформлення” їх ліцензії відповідно до вимог цього закону.

Інформація про учасників платіжного ринку міститься тут.

Джерело