Національний банк впроваджує інформаційну систему “Електронний архів НБУ”

З метою застосування єдиних міжнародних стандартів електронного документообігу та безпаперових технологій у фінансовій системі України НБУ впроваджує систему електронного архіву.

Розробник готовий дослухатись до пропозицій учасників небанківського фінансового сектору щодо розбудови та впровадження проєкту “Електронний архів Національного банку України”. 

Усі пропозиції можна надсилати на електронну поштову скриньку НБУ: nbu@bank.gov.ua до 15.05.2023 року.

Надалі заплановано поширення цієї інформаційної системи в банках і фінансових установах з метою інтеграції й поліпшення їх взаємодії з регулятором, іншими органами державної влади. 

Подальші кроки щодо розвитку та вдосконалення інформаційної системи “Електронний архів Національного банку України” з долученням банківської спільноти та учасників ринку небанківських фінансових послуг включатимуть:

  • вивчення можливості спільно з учасниками ринку небанківських фінансових послуг, які не мають відповідних рішень, запровадження онлайн-кабінету з доступом для передавання електронних архівних документів постійного/тривалого зберігання, а в перспективі – побудови Галузевого державного архіву Національного банку України; 
  • розроблення з долученням банківської спільноти та учасників ринку небанківських фінансових послуг нової редакції Правил застосування переліку документів, що утворюються в діяльності НБУ та банків України, які поширюватимуться на небанківські установи, державне регулювання і нагляд за якими здійснює Національний банк і т. ін.

Це забезпечить автоматизацію основних функцій архіву, оцифрування архівних документів, легкість та зручність доступу до необхідної інформації.

За матеріалами