Андрія Пишного призначено на посаду Голови Національного банку України

Верховна Рада України 7 жовтня 2022 року призначила Андрія Пишного на посаду Голови Національного банку України.

Андрій Пишний став дванадцятим Головою Національного банку в історії незалежної України.

“На посаді Голови Національного банку України моїм безумовним пріоритетом буде забезпечення інституційно сильного та незалежного регулятора. Адже він має вирішальне значення для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності”, – прокоментував своє призначення новообраний Голова Національного банку Андрій Пишний.

Біографічна довідка

У фінансовому секторі Андрій Пишний працює понад 16 років.

Зокрема, розпочав кар’єру банкіра у 2000 році з посади керівника департаменту правового забезпечення  ВАТ “Ощадбанк”. З 2003 року обіймав посади члена правління, першого заступника голови правління та виконував обов’язки голови правління ВАТ “Ощадбанк”. З квітня 2007 року – заступник голови правління ВАТ “Укрексімбанк”, згодом – член наглядової ради ВАТ “Укрексімбанк” та ВАТ “Ощадбанк”. 

Із серпня 2007 року до червня 2009 року Андрій Пишний був заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

У 2012 році Андрій Пишний обраний народним депутатом України та першим заступником голови комітету Верховної Ради України з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.