Про нарахування та сплату ПДФО…

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.06.2008 р. N 11856/7/17-0717

Про нарахування та сплату ПДФО

Державна податкова адміністрація України розглянула <…> запит від 31.05.2008 р. N 10348/17-16 і повідомляє.

Згідно із п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі – Закон) особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідно до пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) податку з доходів фізичних осіб, відповідальність за погашення суми податкового зобов’язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.

Водночас відповідно до пп. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", якщо платник податків здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов’язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов’язковою передумовою такої виплати, такий платник сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов’язання. Крім того, згідно з пп. 16.1.2 цього Закону за несвоєчасне перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб податковому агенту має бути нараховано пеню.

Крім того, за порушення порядку утримання та перерахування податку з доходів фізичних

осіб до бюджету, відповідно до ст. 1634 КУпАП посадові особи підприємства несуть

адміністративну відповідальність у формі попередження або штрафу в розмірі від 2 до 3

неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Заступник Голови 

С. Лекарь