Госфинуслуг напоминает о деятельности обособленных подразделений ломбарда

Госфинуслуг напоминает, что обособленное подразделение ломбарда не имеет права осуществлять деятельность по предоставлению финансовых кредитов, если информация об этом подразделении не внесена в Государственный реестр финансовых учреждений или в подразделении отсутствует свидетельствующая об этом факте справка (письмо от 27.07.2005 г. № 6054/11-5).

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 27.07.2005 р. N 6054/11-5

(Витяг)

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі – Держфінпослуг) на виконання вимог FATF щодо остаточного формування реєстру фінансових установ надає наступну інформацію.

Відповідно до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" ломбарди є фінансовими установами та мають право надавати фінансові послуги за умови включення інформації про них до Державного реєстру фінансових установ (далі – Реєстр).

Порядок внесення інформації про ломбарди до Реєстру та отримання відповідного свідоцтва визначається Положенням про порядок внесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ від 18.12.2003 N 170 (далі – Положення).

Граничний строк подання ломбардами інформації до Реєстру встановлено розпорядженням Держфінпослуг від 20.07.2004 N 1653 до 1 грудня 2004 року.

Відповідно до цього, ломбарди, що не виконали вимоги законодавства щодо набуття статусу фінансової установи та отримання відповідного свідоцтва, не мають права здійснювати діяльність з надання фінансових послуг, а саме надання позик, у тому числі на умовах фінансового кредиту.

Підтвердженням внесення інформації про ломбард до Реєстру є свідоцтво про реєстрацію фінансової установи встановленого зразка, копія якого відповідно до п. 4 Положення повинна бути розміщена в доступному для огляду місці.

Крім того, зазначаємо, що відповідно до розділу IV Положення, ломбард зобов’язаний подати інформацію про кожен відокремлений підрозділ, через який здійснюється чи планується здійснення діяльності з надання кредитів (позик), для його подальшого внесення до Реєстру.

Підтвердженням внесення інформації про відокремлений підрозділ ломбарду до Реєстру є довідка встановленого зразка, яка відповідно до п. 4 Положення повинна бути розміщена у підрозділі в доступному для огляду місці.

У випадку, якщо інформація про відокремлений підрозділ не внесена до Реєстру або відсутня довідка, що підтверджує таке внесення, ломбард, відповідно до п. 14 Положення, не має права здійснювати діяльність з надання фінансових кредитів (позик) через такий відокремлений підрозділ.

Голова Комісії
В. Суслов

Надруковано:
"Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ",
N 36, 12 вересня 2005 р.