Стосовно документів, що подаються у зв’язку з державною реєстрацією юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців

Даний лист Держпідприємництва надає розяснення щодо порядкуподання та вимог до документів, які подаються при реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
від 11.07.2005 р. N 5579

Стосовно документів, що подаються у зв’язку з державною реєстрацією юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців
Держпідприємництво України розглянуло <…> звернення щодо надання роз’яснення та повідомляє наступне.
1. Щодо державної реєстрації юридичної особи, засновником якої є іноземні громадяни.
Оформлення документів іноземних осіб на в’їзд в Україну та право перебування в Україні відбувається згідно з Правилами в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 року N 1074.
Іноземці, які прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на території країни за паспортним документом, зареєстрованим у порядку, встановленому цими Правилами.
Відповідно до пунктів 24 та 25 зазначених Правил реєстрація в пункті пропуску через державний кордон включає в себе проставлення в паспортному документі іноземця відмітки "В’їзд" ("Виїзд"), занесення відомостей про іноземця та його паспортних даних до відповідного реєстру та заповнення імміграційної картки у порядку, що визначається Адміністрацією Держприкордонслужби. Відмітка про реєстрацію іноземця в його паспортному документі дійсна на всій території держави незалежно від місця проживання іноземця.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (далі – Закон про реєстрацію) місце проживання фізичної особи – житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем.
Також частиною шостою статті 29 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа може мати кілька місць проживань.
2. Щодо державної реєстрації фізичної особи, яка має намір стати підприємцем.
Відповідно до статті 42 Закону про реєстрацію <…> фізична особа, яка має намір стати підприємцем (далі – заявник), повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця;
копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів;
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
Згідно із частиною третьою зазначеної вище статті Закону про реєстрацію, якщо документи для проведення державної реєстрації подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред’являється паспорт.

В. о. Голови К. Ващенко