Захистіть свої гроші та убезпечте своє майбутнє: стартував Global Money Week 2024

В Україні розпочався Global Money Week 2024 (Всесвітній тиждень грошей) – міжнародна інформаційна кампанія для дітей та молоді з фінансової обізнаності.

Ключова тема цьогорічного заходу – “Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє” – є актуальною для всіх країн-учасниць та набуває особливого значення в умовах війни в Україні. Оскільки вона концентрує увагу на безпечному управлінні грошима та підкреслює важливість відповідального й інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші від актуальних шахрайських схем.

Цього року Global Money Week триватиме з 18 до 24 березня 2024 року одночасно у світі та в Україні.

На учасників чекає насичена програма заходів з фінансової тематики. Участь у заходах візьмуть дошкільнята, учні й студенти, а також освітяни, запрошені Міністерством освіти і науки України. До уваги дітей та молоді будуть представлені різноманітні конкурси, майстер-класи, вебінари та інші заходи в соціальних мережах за участю фахівців Національного банку та наших партнерів.

Цього року в межах Global Money Week відбудуться одразу дві потужні освітні ініціативи:

  • по-перше, це конференція “FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті”, яка відбудеться 20 березня. Її спільно організовують Національний банк, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство освіти і науки України за підтримки Проєкту USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”. Для участі в конференції в онлайн-форматі зареєструвалося майже 2 500 педагогів, що вкотре підкреслює її актуальність. Більше інформації – тут;
  • по-друге, це національний фінал найбільшої фінансової вікторини Європи для підлітків віком 13–15 років European Money Quiz, до якої учасники з України можуть долучитися вже вдруге. European Money Quiz відбувається за сприяння Європейської банківської асоціації, її учасників, Національного банку та Незалежної асоціації банків України. За право представляти Україну на європейських змаганнях будуть змагатися 24 команди – переможці обласних відборів.

Загалом на заходи Global Money Week 2024 зареєструвалося понад 5 000 педагогів, які підтримують кампанію у своїх навчальних закладах.

Дізнатися більше про Global Money Week 2024, ознайомитися з ідеями заходів, навчальними матеріалами з фінансової обізнаності, програмою заходів НБУ для педагогів, дошкільнят, школярів і студентів можна на тематичному сайті.

Довідково

Global Money Week ‒ міжнародна інформаційна кампанія з фінансової обізнаності, спрямована на поглиблення знань дітей і  молоді щодо фінансів. У світі Global Money Week відзначають з 2012 року. Відтоді до міжнародної ініціативи з фінансової грамотності долучилися вже 176 країн.

Національний банк України як представник України в Міжнародній мережі фінансової освіти Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) та член Міжнародної робочої групи Global Money Week при OECD є офіційним координатором заходів Global Money Week 2024 в Україні.