Щодо відновлення доступу до інформації про учасників ринку небанківських фінансових послуг

Національний банк України відновлює доступ до даних з окремих реєстрів і переліків учасників ринків небанківських фінансових послуг, що був обмежений у березні 2022 року у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану.

Йдеться про інформацію з Державного реєстру фінансових установ, Реєстру колекторських компаній, Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, переліку небанківських фінансових груп, Комплексної інформаційної системи Національного банку України тощо.

Також запроваджується формат віддалених інспекційних перевірок. Такий формат дасть змогу уникнути зловживань з боку піднаглядних Національному банку установ. Зокрема, зміни місцезнаходження на населений пункт, уключений до  Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309, що унеможливлює проведення інспекційних перевірок за місцезнаходженням такої установи.

Зазначені зміни передбачені у постанові Правління Національного банку України від 28 листопада 2023 року № 154 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39” (далі – Постанова), що набирає чинності з 30 листопада 2023 року.

Згідно з Постановою, повний доступ до інформації про небанківські установи буде відновлено протягом п’яти робочих днів з дня набрання нею чинності.

Небанківські фінансові установи, колекторські компанії та юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, зобов’язані розмістити відомості про свою структуру власності на власному вебсайті в мережі Інтернет протягом 10 робочих днів із дня набрання чинності Постановою.

Джерело