В Парижі майже 400 років успішно діє муніципальний ломбард

Коли грошей обмаль, а треба якось жити далі, є один перевірений спосіб добути трохи готівки. Можна звернутись в ломбард.

Муніципальний ломбард з 1637 року діє в Парижі і користується шаленою популярністю. Під заставу приймається усе – від меблів до ювелірних виробів. Грошова позика становить 50-70% від реальної вартості заставного майна.

“З 2007 року до вересня 2011, якраз коли лютувала криза, ми переживали справжній бум. Ми – як барометр суспільства. Коливання рівня безробіття та добробуту напряму пов’язане з пожвавленням роботи ломбардів”, – каже менеджер ломбарду Бернар Кандіяр.

За словами менеджера ломбарду, у вересні в установу зверталося в середньому 670 клієнтів щодня! Як наслідок в складських приміщеннях на своїх хазяїнів чекають близько 1 мільйона різних речей.

Якщо вони застоюються, то, за умовами договору, виставляються на аукціоні. Як правило, з молотка йде до 10% заставленого майна. Ці торги навіть мають учасників з 20-річним стажем.

“Це спосіб заробити трохи готівки, не завдаючи нікому шкоди. Це хороша практика. І якби я, скажімо, потребувала грошей, я б також звернулась в ломбард”, – каже Марі-Анна Маркад, яка скуповує заставлені речі.

Для тих, хто скуповує заставлені речі, це, звісно ж, вигідний бізнес. Для тих, хто розлучається з сімейними реліквіями, все не так добре, але вони  все одно кажуть, що без позики могли опинитися у ще більшій халепі.

Джерело: http://24tv.ua