Щодо відмови від ідентифікаційних номерів (Лист ДПАУ)..

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.12.2008 р. N 10245/З/29-2115

Щодо відмови від ідентифікаційних номерів

Державна податкова адміністрація України розглянула звернення щодо відмови від ідентифікаційного номера і повідомляє наступне.

З метою виконання положень Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів", із змінами, та врегулювання питання щодо внесення відмітки до паспорта громадянина України фізичній особі, яка за релігійними або іншими переконаннями відмовляється від ідентифікаційного номера, розроблено Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та інших обов’язкових платежів, який затверджено спільним наказом Державної податкової адміністрації України і Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 N 602/1226 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2004 за N 1345/9944, із змінами (далі – Порядок N 602).

Порядок N 602 визначає процедуру внесення відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера до паспорта фізичної особи, яка за релігійними або іншими переконаннями відмовляється від ідентифікаційного номера та офіційно повідомляє про це у формі відповідної заяви (форма N В1, N В2) орган державної податкової служби.

Термін, який надається органу державної податкової служби для перевірки наданої інформації, становить 30 календарних днів.

Термін дії довідки, яка надається фізичній особі у органі державної податкової служби, становить 30 календарних днів.

Фізична особа з довідкою звертається до органу внутрішніх справ за своїм місцем реєстрації, який здійснює внесення відмітки до паспорта фізичної особи.

Після отримання в органі внутрішніх справ відмітки про право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера і передачі до органу державної податкової служби "Повідомлення органу внутрішніх справ про заміну паспортів і перенесення відміток та передачу відривних корінців до довідок за формою N В3 тих осіб, до паспортів яких було внесено відмітку вперше", облік доходів платників податків у органах державної податкової служби здійснюється за серією та номером паспорта, з використанням інформації про прізвище, ім’я та по батькові.

Таким чином, вирішення питання щодо внесення зазначеної відмітки до паспорта громадянина України має здійснюватися згідно із встановленим Порядком в органах державної податкової служби за місцем реєстрації фізичної особи.

____________