Індекс очікувань ділової активності підприємств, березень 2024 року

Незважаючи на затяжну повномасштабну війну та негативний ефект від блокади західних кордонів, український бізнес демонструє здатність адаптуватися до складних умов та оптимістично налаштований щодо результатів своєї діяльності в найближчій перспективі. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у березні зріс до 52.0 (у лютому – 47.5).

  • Позитивну економічну активність підприємств в усіх секторах стимулювали нарощення морських і залізничних перевезень, збереження стійкої ситуації на валютному ринку, низькі інфляційні очікування та сезонний фактор. Стримуючими чинниками залишаються посилення обстрілів критично важливих об’єктів і ризик недостатності міжнародного фінансування.
  • Найоптимістичніші очікування демонструють підприємства торгівлі. Респонденти сектору налаштовані на подальше збільшення обсягу товарообороту й обсягу закупівлі товарів для продажу, а також поліпшили оцінки щодо залишків товарів для продажу.
  • Респонденти промисловості, будівництва та сфери послуг, на відміну від попередніх місяців, очікують збільшення обсягів замовлень на продукцію, у тому числі експортних, обсягів будівництва/наданих послуг та нових замовлень.
  • На тлі посилення темпів зростання закупівельних цін, підприємства всіх секторів, що беруть участь в опитуванні, продовжують прогнозувати здорожчання цін/тарифів на власну продукцію/послуги.
  • Оцінки щодо зайнятості дещо поліпшилися. Підприємства будівництва та торгівлі налаштовані на незначне збільшення чисельності працівників, натомість респонденти промисловості та сфери послуг продовжують очікувати скорочення персоналу.

Джерело