Нацбанк перегляне стратегію через затягування війни 

Національний банк України (НБУ) розпочав формування оновленої стратегії, яка враховуватиме перехід у “фазу тривалої війни” та необхідність подальшого відновлення. 

“НБУ, як архітектор фінансового ринку не може й надалі наслідувати стратегію “мирного часу”, ми маємо реагувати на виклики та формувати оновлену стратегію тримаючи в полі зору два напрямки: “стратегію опору”, адже ми перейшли в фазу тривалої війни, та “стратегію відновлення”, адже попереду перемога і необхідність швидкого відновлення”

Про це голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив у Facebook

Він зауважив, що також планується проаналізувати роботу регулятора за 2022 рік. 

“Ключовий висновок – спільними зусиллями ми повинні уникнути монетизації дефіциту бюджету цього року. Емісія може здатися простим і швидким рішенням, чудодійними ліками. Але ліки не можуть бути згубнішими за хворобу. І в цьому питанні наш підхід незмінний. Ми маємо планувати заходи, передбачати ризики і управляти цією кризою”, – наголосив голова НБУ. 

Він також підтвердив намір регулятора з квітня цього року розпочати проведення оцінки банків.

“Питань, які потребуть відповідей вистачає: місія системно важливих банків – з огляду на пріоритети, роль державних банків, питання NPL, які виникли внаслідок війни, підтримка ВПК, кредитування ММСБ, доступність фінансових послуг”, – перелічив Пишний.

Він додав, що планувати відновлення України необхідно з урахуванням перспективної бізнес-моделі країни.

“Ми чітко визначимо роль Національного банку в цьому процесі, беручи на себе ініціативу і формуючи порядок денний необхідних змін”, – зазначив голова НБУ. 

Джерело