Роз’яснення щодо пільг для споживачів фінансових послуг НФУ

Право на пільгу мають лише ті військовослужбовці, які призвані на військову службу в особливий період по мобілізації та військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях у зоні ООС.

Інша категорія військовослужбовців, тобто ті, хто не беруть участі в бойових діях та/або не призвані по мобілізації – права на пільгу не мають. (до 23.04.2021 мали право всі в/с без винятку, починаючи з 23.04.2021 – тільки зазначена вище категорія).

Документи, які підтверджують право для застосування пільги щодо не нарахування/списання нарахованих/повернення сплачених відсотків:

  • Заява на ім’я генерального директора.
  • Довідка про статус в/с або засвідчена у встановленому порядку копія: «Згідно з оригіналом: підпис, ім’я, прізвище, дата» (обов’язково із зазначенням періоду служби) за підписом командира військової частини, іншого військового формування або іншої уповноваженої посадової особи (довідка форма 5 (додаток № 24 до Інструкції з діловодства у ЗС України, затверджена наказом Генштабу ЗСУ від 07.04.2017 № 124)).
  • Довідка про залучення до участі в ООС або засвідчена у встановленому порядку копія (встановлена додатком 4 до «Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки, оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях», затвердженого постановою КМУ від 20.08.2015 № 413) або Витяг з наказу про призов по мобілізації в особливий період або засвідчена у встановленому порядку копія.
  • Копія військового квитка, засвідчена у встановленому порядку.
  • Якщо повернення відсотків здійснюється не в ломбардному відділенні, а на банківську карту, то додатково до перерахованих вище документів – довідка про картковий рахунок у форматі ІBAN.

Підстава:
п. 15 ст. 14 Закону України №2011-XII від 20.12.1991 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову, а військовослужбовцям під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, – штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Роз’яснення Генерального штабу ЗС України на запит Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку України вх. № 103/30131 від 13.04.2022.