Пом’якшено вимоги до захисту приміщень НФУ з незначними обсягами валютних операцій

Національний банк України пом’якшив вимоги до правил організації захисту приміщень для небанківських фінансових установ, що здійснюють незначні за обсягами валютні операції.

Йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв’язку, що отримали ліцензію Національного банку України на здійснення торгівлі валютними цінностями та/або ліцензію на здійснення валютних операцій, їх структурних та відокремлених підрозділів, розташованих на території України, які здійснюють операції, що передбачають використання готівки в національній та/або іноземних валютах на середньоденний обсяг цінностей, що не перевищує 20 мінімальних заробітних плат (134 тис. грн)

Починаючи з 21 січня вони можуть самостійно визначати необхідність:

  • облаштування приміщень засобами охоронного призначення (фізичної та технічної охорони);
  • облаштування приміщень системами відеоспостереження охоронного призначення; 
  • необхідність застосування сховища/сейфа для зберігання цінностей. 

Також небанківські установи можуть використовувати сейфи І класу опору для зберігання готівки та/або інших цінностей в обсязі, що не перевищує середньоденний показник у 500 мінімальних заробітних плат.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 17 січня 2023 року № 4 “Про затвердження Зміни до Правил з організації захисту приміщень небанківських установ в Україні”, що набирала чинності з 21 січня 2023 року.