Лист НБУ з наданням роз’яснень щодо виконання вимог Постанови 177

Всеукраїнська асоціація ломбардів звернулась до регулятора із запитом про надання роз’яснення з питань виконання вимог постанови Правління Національного банку України від 12.08.2022 №177.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації та загостренням ситуації через масовані обстріли мирного населення, об’єктів соціальної, критичної, енергетичної інфраструктури, – у НФУ виникли труднощі з виконанням пункту 1 Постанови №177, що зобов’язує небанківські установи протягом 90 календарних днів із дня набрання чинності цієї постанови (тобто до 14.11.2022) подати:

  1. письмове запевнення в довільній формі про відповідність прямих та кінцевих власників істотної участі в небанківській фінансовій установі вимогам щодо фінансового/майнового стану, установленим у пунктах 5 (щодо власників істотної участі юридичних осіб) та 6 (щодо власників істотної участі фізичних осіб) цієї постанови;
  2. документи згідно з главами 3839 розділу V Положення про ліцензування та реєстрацію для оцінки фінансового/майнового стану прямих і кінцевих власників істотної участі в небанківській фінансовій установі станом на дату подання запевнення.

В Національному банку повідомили, що максимально беруть до уваги практичні проблеми, котрі виникли у небанківських фінансових установ при реалізації вимог Постанови №177.

Враховуючи вищезазначені обставини Національним банком наразі опрацьовуються зміни до Постанови №177, відповідно до яких передбачено подовження терміну, зафіксованого постановою для подання інформації регулятору.

Шановні члени асоціації та представники НФУ, до вашої уваги електронна копія листа.