“Чорний список” FATF поповнився ще однією країною — М’янмою

В жовтні 2022-го року Республіка Союзу М’янма була внесена до “чорного списку” FATF, поповнивши таким чином цей список, який до цього часу включав лише Ісламську Республіку Іран та КНДР. 

В Україні оновлений перелік юрисдикцій, що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, був затверджений 18 листопада 2022 року.

З огляду на це, всі суб’єкти первинного фінансового моніторингу повинні застосовувати до своїх клієнтів та їх операцій, які пов’язані з М’янмою, такі ж самі заходи, які вони дотепер застосовували до Ірану та Північної Кореї.

НКЦПФР розширила можливості віддаленого встановлення ділових відносин піднаглядними їй суб’єктами

18 жовтня 2022 року НКЦПФР затвердила зміни до Положення про порядок здійснення фінансового моніторингу для піднаглядних їй суб’єктів (професійних учасників фондового ринку, товарних бірж, установ накопичувального пенсійного забезпечення, тощо). 

Серед іншого, уточнено можливість віддаленого встановлення відносин з юридичними особами, розширено перелік випадків, коли дозволяється застосовувати процедури спрощеної верифікації клієнтів, тощо.