Оновлено порядок доступу до Комплексної інформаційної системи НБУ

Комплексна інформаційна система Національного банку (КІС НБУ) дає можливість здійснити пошук по Державному реєстру фінансових установ на поточну дату та перевірити інформацію щодо ломбардів на наявність або відсутність у таких небанківських фінансових установ ліцензій.

На період дії воєнного стану передбачено оновлений порядок доступу до Комплексної інформаційної системи Національного банку України.

Зокрема, передбачається, що протягом дії воєнного стану:

  • доступ користувачів до КІС НБУ зупиняється;
  • надавачам фінансових послуг доступ до КІС НБУ надаватиметься винятково за умови наявності окремої авторизації в КІС НБУ та лише з метою виконання вимог, передбачених Положенням про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженим постановою Правління Національного банку від 24 грудня 2021 року № 153.

Ці та інші зміни містить постанова Правління Національного банку України від 21 липня 2022 року № 153 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39”, що набирає чинності з 23 липня 2022 року.