Увага! Набувають чинності зміни в організації діяльності ломбардів

Шановні учасники Асоціації!

Інформуємо Вас про наступне.

10 лютого 2017 року, набувають чинності зміни до Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами (розпорядження Держфінпослуг України від 26 квітня 2005 року N 3981).

Зміни внесено розпорядженням Нацкомфінпослуг  від 15 грудня 2016 року, N 3120 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України», опубліковано http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0040-17  (далі – Розпорядження).

Зміни стосуються наступного:

1). Забороняється розташування приміщення ломбарду в малих архітектурних формах, тимчасових або некапітальних спорудах.

2). Ломбард повинен мати власний капітал у розмірі не менше ніж 500 тисяч гривень, а у разі наявності у ломбарду відокремлених підрозділів – не менше ніж 1 мільйон гривень.

3). Під час провадження діяльності з надання фінансових кредитів ломбарду забороняється залучати кошти фізичних осіб, за винятком коштів, отриманих на зворотній основі від фізичних осіб – учасників ломбарду.

4). Забороняється використовувати найменування, тотожні існуючим найменуванням ломбардів, як повні, так і скорочені, та торгові марки інших ломбардів, зареєстровані в установленому законодавством порядку, за відсутності на це законних підстав, а також похідні від найменувань, торгових марок, якщо таке використання вводить в оману споживачів фінансових послуг та інших осіб.

Строк приведення ломбардами  діяльності у відповідність:

  • щодо виконання вимог відповідності власного капіталу вищевказаним показникам – протягом року з моменту набуття чинності Розпорядженням – тобто до 10.02.2018 року;
  • щодо виконання інших вимог Розпорядження – з моменту набрання ним юридичної сили – тобто з  10.02.2017 року.