Щодо нових форм подання інформаціі до Державної служби фінансового моніторингу

Починаючи із 24 квітня поточного року запроваджуються нові форми обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу.

Наказом Міністерства фінансів України від 29 січня 2016 року № 24, за поданням Держфінмоніторингу, затверджено форми обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, які надаються суб’єктами первинного фінансового моніторингу (крім банків/філій іноземних банків), та їх відокремленими підрозділами, та інструкцію щодо їх заповнення (далі – Наказ).

Наказ розроблено Державною службою фінансового моніторингу України на виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», та постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 року № 552.

Наказом уніфіковано форми обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу (одні форми для всіх суб’єктів первинного фінансового моніторингу), завдяки чому було спрощено процедуру постановки на облік суб’єктів первинного фінансового моніторингу у Держфінмоніторингу та подання ними до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, які підлягають фінансовому моніторингу.

Окрім цього, скорочено Інструкцію щодо заповнення форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, яка затверджена цим Наказом (далі – Інструкція).

У Інструкції послідовно та більш детально виписано для суб’єктів первинного фінансового моніторингу правила заповнення форм обліку та подання інформації пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу та враховано можливість відсутності у юридичної особи печатки.

Окрім цього, відбулися зміни і у додатках до Інструкції, зокрема:

у Додатку 1 «Довідник формування коду виду фінансової операції» спрощено процедуру формування коду виду фінансової операції, шляхом зменшення кількості кодів «Код об’єкта операції» до 111 кодів (замість 489 кодів);

Додаток 2 «Довідник кодів ознак фінансових операцій за результатами обов’язкового фінансового моніторингу» приведений у відповідність до вимог статті 15 Закону, у зв’язку з чим добавлено нові коди ознак фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, зокрема коди стосовно фінансових операцій осіб, щодо яких встановлено високий ризик;

Додаток 5 «Довідник кодів видів суб’єктів первинного фінансового моніторингу» доповнено новими кодами виду спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу, а саме: 7221-Адвокатське об’єднання та 7222- Адвокатське бюро.

Наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2016 року за № 241/28371 та набирає чинності 24 квітня 2016 року.

Наказ розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу (www.sdfm.gov.ua) у розділі «Правова база / Акти державних органів / Акти Мінфіну».

Окрім цього, форми обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, у форматі Excel, розміщено у розділі «Інформаційна взаємодія / Форми обліку та подання інформації».

Водночас повідомляємо, що втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 26 квітня 2013 року № 496 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та інструкції щодо їх заповнення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 травня 2013 року за № 805/23337.