Нацкомфінпослуг закликає учасників фінансових ринків ставитися відповідально до підготовки документів дозвільного характеру

Джерело http://nfp.gov.ua/

Нацкомфінпослуг закликає учасників фінансових ринків ставитися відповідально до підготовки документів дозвільного характеру


"Останнім часом юридичні компанії, що пропонують  посередницькі  послуги, поширюють серед учасників ринку фінансових послуг пропозиції щодо надання платних послуг із: переоформлення свідоцтв про реєстрацію фінансової установи, підготовки повного пакету документів з фінансового моніторингу та документів для отримання ліцензій, внесення до   Державного реєстру фінансових установ інформації про відокремлені підрозділи, проведення правового аудиту діяльності кредитної спілки, виключення з Державного реєстру фінансових установ інформації про кредитну спілку та інше.

   Активізація таких пропозицій зросла саме зараз, під час нестабільної ситуації в країні.
Нацкомфінпослуг звертає увагу всіх фінансових компаній на той факт, що такі посередники не мають жодних правовідношень із регулятором небанківського фінансового ринку.
   Дійсно, у національній та міжнародній практиці юридичного обслуговування існує можливість звернення за послугами до фахових організацій. До них відносяться адвокатські (із представництва у державних органах), консалтингові, аудиторські та інші послуги. Проте правовідносини, що виникають між замовником та виконавцем, стосуються тільки цих суб’єктів права, а, отже, відповідальність за якість послуги несе виконавець.
   «Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, звертає увагу всіх учасників на те, що за участі регулятора не створюються ніякі посередницькі компанії. Крім того, жодних преференцій для компаній–посередників, що пропонують такі послуги, не існує. Незалежно від того, яку форму подання документів оберуть в компанії, вони будуть розглянуті у встановлений законом строк і з додержанням вимог чинного законодавства»,— зазначив Голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров.