За відмову приймати до оплати картки підприємці можуть бути оштрафовані на 8,5 тис. грн.

За відмову приймати до оплати картки підприємці можуть бути оштрафовані на 8,5 тис. грн.

Уряд прийняв постанову, проект якої підготовлено Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, де передбачено, що в разі, коли суб’єкт господарювання відмовив споживачу у можливості розрахуватись за товари чи послуги електронними засобами платежу, то до такого підприємця можуть бути застосовані штрафні санкції у вигляді штрафу у розмірі 8,5 тис. грн. Про це повідомив на брифінгу журналістам директор департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Ігор Гарбарук.

Він зазначив, що з прийняттям зазначеної постанови споживачі можуть вимагати у всіх суб‘єктів господарювання, які згідно з законодавством повинні мати касові апарати, приймати до оплати електронні засоби платежу.

«Якщо підприємець згідно із законодавством має мати касовий апарат – він має встановити також POS-термінал для приймання платіжних карток», – підкреслив експерт Міністерства.

За словами Ігоря Гарбарука, для фіксації факту порушення права розрахуватися платіжною картою, споживач повинен зробити запис у Книзі скарг та пропозицій відповідного закладу торгівлі, після чого звернутися до найближчого територіального відділення Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція).

«В нас ніхто не відміняв «Книгу скарг та пропозицій», ви маєте її попросити у продавця, зробити там запис, який би був підтвердженням, а потім на основі цього запису написати заяву до Держспоживінспекції, яка потім буде мати підставу прийти до цього підприємця з позаплановою перевіркою», – зазначив він.

Разом з тим Ігор Гарбарук підкреслив, що мова в жодному разі не йде про посилення тиску на бізнес, мова йде лише про контроль за додержанням норм законодавства, зокрема, яке стосується захисту прав споживачів.

«Зміст роботи державних органів – не залякувати когось, а все робити так, щоб нашим споживачам було комфортно купувати ті товари і послуги, які їм надає роздрібна торгівля», – акцентував експерт Міністерства.

Також він звернув увагу, що прийняття даної постанови Уряду буде сприяти розвитку безготівкових розрахунків, що в свою чергу, знизить рівень тінізації у сфері торгівлі.

«Фактично, ми з вами йдемо по тому світовому, по тому європейському шляху, який нас веде до детінізації торгівлі. Тобто ми розуміємо, що чим більший відсоток здійснення саме безготівкових операцій, тим все ж таки рівень тіньової економіки нижчий», – наголосив Ігор Гарбарук.

За його інформацією, на сьогодні в Україні частка безготівкових розрахунків складає лише близько 18%.

«Йдучи шляхом скорочення готівкових розрахунків, ми йдемо до зваженого європейського ринку та до зниження рівня тінізації», – підкреслив експерт Міністерства.

Источник: www.kmu.gov.ua