Вимоги до аудитора, який має право підтверджувати річну фінансову звітність ломбарду.

Вимоги до аудитора для підтвердження річної фінансової звітності ломбарду.

У відповідності до розпорядження Держфінпослуг від 04.11.2004, № 2740 "Про затвердження Порядку складання та подання звітності ломбардами до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України":

«Достовірність та повнота річної фінансової звітності має бути підтверджена аудитором, інформація про якого внесена до реєстру аудиторів, що ведеться Держфінпослуг, та який має право проводити аудиторські перевірки фінансових установ».

У відповідності до ст. 4 Закону України від 22.04.1993 року, № 3125-XII "Про аудиторську діяльність" –  аудитором може бути як:

  • Аудитор – фізична особа – підприємець – включений до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів
  • Аудитор – у складі аудиторської фірми – інформацію про яку включено до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів.

Отже, враховуючи вимоги вищевказаних нормативних актів, аудитором, що має право підтверджувати річну фінансову звітність ломбарду, може бути наступна особа:

  • аудитор (фізична особа – підприємець або аудитор в межах аудиторської фірми) інформацію про якого (яку) включено до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів,
  • інформація про такого аудитора (фізичну особу – підприємця або аудитора в межах аудиторської фірми) повинна бути внесена до реєстру аудиторів, що ведеться Нацкомфінпослуг (колишня Держфінпослуг).

Приклад:

В реєстрі аудиторів, що ведеться Держфінпослуг є інформація про аудитора Іванова Івана Івановича, також зазначено, що він працює у складі аудиторської фірми «Аудит плюс».

На момент проведення аудиту в ломбарді зазначений аудитор вже не працює у складі  аудиторської фірми «Аудит плюс» а є фізичною особою – підприємцем, який включений до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів.

Отже, враховуючи те, що інформація про аудитора Іванова Івана Івановича внесена до реєстру аудиторів, що ведеться Держфінпослуг та він включений до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів – така особа має право підтверджувати річну фінансову звітність ломбарду.

Також, звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до п. 291.5.2. Податкового кодексу України  –  фізичні особи – підприємці, які здійснюються діяльність  у сфері аудиту – не можуть бути платниками єдиного податку.