Консультація. Чи оподатковується ПДФО дохід фізичної особи, отриманий від здавання дорогоцінних металів?

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід фізичної особи, отриманий від здавання вторинної сировини та побутових відходів, та чи потрібно їй подавати річну декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідь:

Відповідно до пп. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями, сума доходу, отримана платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину та побутові відходи, за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Згідно п. 2 р. III наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи" у податковій декларації, а саме у розділі II, зазначаються доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу.

Таким чином, дохід фізичної особи, отриманий від здавання вторинної сировини та побутових відходів, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та не відображається у податковій декларації про майновий стан і доходи.

Отже, у разі відсутності у фізичної особи інших доходів, які підлягають декларуванню, їй не потрібно подавати річну декларацію.