Щодо права використовувати спрощену систему оподаткування при здійсненні діяльності з виробництва та реалізації ювелірних виробів з дорогоцінних металів (лист ДПСУ)

Державна податкова служба України та Міністерство фінансів України  мають різні точки зору щодо права використовувати спрощену систему оподаткування при здійсненні діяльності з дорогоцінними металами.

1. Державна податкова служба України вважає, що фізичні особи – підприємці при здійсненні ними діяльності з виробництвао та продажу ювелірних виробів з дорогоцінних металів не можуть бути платниками єдиного податку, про що зазначено у листі від 19.01.2012 р. N 1255/6/17-216 (дивитись файл, що додається).  Правовими підставами для обрання такої точки зору стали норми  Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

Поряд з цим, ДПСУ у листі зауважила, що діяльність з надання послуг населенню (за індивідуальним замовленням) з виготовлення ювелірних виробів та послуг з ремонту ювелірних виробів, які є побутовими послугами населенню  –  може здійснюватись платниками єдиного податку І та ІІ групи.

2. Міністерство фінансів України  висловила свою точку зору у листі від 19.01.2012 г. № 31-08160-10-18/1122, в якому звернула увагу на КВЕД:2005, що використовувались (та можуть використовуватися до 31.12.2012 року) суб’єктами господарювання при здійсненні вказаного виду діяльності, а саме:

Не включається в підклас 27.41.0  – діяльність щодо виробництва дорогоцінних металів:
 виробництво годинникових корпусів з дорогоцінних металів (клас 33.50);
 виробництво ювелірних виробів з дорогоцінних металів (клас 36.22).