Держкомпідприємництво не дозволило Держфінпослуг підняти плату за видачу ліцензій та встановити регулятивні збори у сфері регулювання ринків фінансових послуг

Держкомпідприємництво не дозволило Держфінпослуг підняти плату за видачу ліцензій та встановити регулятивні збори у сфері регулювання ринків фінансових послуг.

 Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва не погодив проект розпорядження Держфінпослуг «Про затвердження змін до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 29.12.2003 № 188 «Про встановлення плати за видачу ліцензій» (далі – Проект), яким було запропоновано у тому числі змінити розмір плати за видачу та переоформлення ломбардам ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів.

Проектом планувалось суттєво збільшити розміри за користування ліцензією на окремі види фінансових послуг з 200-2000 грн. до 12500 грн. та за переоформлення та видачу дубліката ліцензії з 100-1000 грн. до 1500 грн.

При цьому у проекті розпорядження не було розрахунків та економічного обґрунтування витрат, на основі яких були визначені такі суми. Розробники навели лише загальні фрази про зростання видатків загального фонду держбюджету та різних послуг при незмінності з 2004 року вартості ліцензії.

Тож, причинами відмови у погодженні стало неврахування Держфінпослуг  принципу ефективності та збалансованості державної регуляторної політики та недотримання вимог закону про державну регуляторну політику.

 Також Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва відмовив Держфінпослуг в погодженні проектів Законів України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регулятивних зборів у сфері регулювання ринків фінансових послуг)" та "Про внесення змін до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (щодо регулятивних зборів у сфері регулювання ринків фінансових послуг)" (далі – Проекти законів).

Проектами законів пропонувалось запровадити спеціальні регулятивні збори (початковий, регулярний), що в обов’язковому порядку сплачувались фінансовими установами, у тому числі ломбардами за здійснення спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг регулювання та нагляду за відповідними фінансовими ринками.

У такий спосіб пропонувалось вирішити проблему недостатнього бюджетного фінансування Уповноваженого органу, що, за позицією розробника, не дає змоги здійснювати ефективне регулювання та нагляд за ринком фінансових послуг.

 Асоціація під час розгляду зазначених вище проектів висловила свої зауваження до них, які були направлені до Держфінпослуг, Держкомпідприємництва та в інші органи  державної влади.