Усі діючі підприємці та підприємства мають отримати свідоцтва про державну реєстрацію єдиного зразка – закон України

Свідоцтва старого зразка через рік вважатимуться недійсними.

               Свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, оформлені з використанням бланків старого зразка та видані до 1 липня 2004 року, вважатимуться недійсними. Така норма набере чинності через рік від моменту оприлюднення змін до закону про державну реєстрацію. Відповідний закон вже підписав Президент Віктор Янукович.

Усі підприємства та підприємці, зареєстровані до 1 липня 2004 року, мають подати державному реєстратору реєстраційну картку для включення відомостей про них до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Зробити це можна буде ще впродовж року після опублікування закону. Застарілі свідоцтва про державну реєстрацію безкоштовно будуть замінені на свідоцтва єдиного зразка. Після настання встановленого цим законом строку старі свідоцтва вважатимуться недійсними.

Щоб поміняти їх на нові свідоцтва, підприємці мали час від середини 2004-го, коли був створений Єдиний державний реєстр та почалося його наповнення. Проте впродовж шести років цей обмін йшов доволі повільно і наразі кількість лише юридичних осіб, досі не включених до Реєстру, складає не менше 200 тисяч. Відсутність повної бази всіх існуючих в Україні підприємств та підприємців не дозволяє отримати всю потрібну інформацію про стан юридичної чи фізичної особи, що створює проблеми для прозорого ведення бізнесу

«Наприклад, ви хочете укласти угоду з якимось підприємцем. А раптом він на стадії банкрутства чи ліквідації? Якщо він відкривав свою справу до 2004-го року, і не поміняв старе свідоцтво на нове, інформації про нього в Єдиному реєстрі не буде. А не маючи інформації про свого потенційного партнера, ви можете втратити свої гроші», – так пояснив потребу заміни свідоцтв заступник голови Держкомпідприємництва Орест Сохар.

За його словами, повнота та відкритість інформації про підприємців та підприємства, існуючі в Україні, сприятиме прозорості ведення бізнесу. Наразі дані про вже включених до Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання можна вільно отримати на сайті підпорядкованого Держкомпідприємництву ДП «Інформаційно-ресурсний центр».   

У результаті ж заміни старих свідоцтв Єдиний реєстр буде повністю наповнений відомостями про всіх діючих суб’єктів господарювання і підприємці зможуть без проблем отримувати потрібну їм інформацію. 

Закон  України № 2390-VI «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб’єктів господарювання» був ухвалений Верховною Радою 1 липня 2010 року і 27 липня був підписаний Президентом України. Він набуде чинності через 6 місяців після оприлюднення. 

Довідково: Реєстраційний збір за заміну свідоцтва про державну реєстрацію не стягується. Державна  реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-підприємця.