КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ в Державній пробірній службі (навчальний курс «Основи оцінювання дорогоцінних металів та виробів з них»)

                    Шановні учасники Асоціації!

                   Нагадуємо, що на виконання вимог "ЛІЦЕНЗІЙНИХ  УМОВ провадження господарської діяльності з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння", затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів України від 26 грудня 2000 р. N 82/350:

 суб’єкт господарювання, що здійснює торгівлю ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, прийнятими під заставу (ломбарди), повинен  забезпечити кваліфікацію працівників відповідно до вимог навчальних програм Державної пробірної служби та Державного гемологічного центру України.
             

               Доводимо до Вашого відома, що Державна пробірна служба оголошує набір на курси підвищення кваліфікації з напряму «Пробірний контроль» за навчальним курсом «Основи оцінювання дорогоцінних металів та виробів з них»

Основними видами підвищення кваліфікації зазначених категорій слухачів є:

 

 •  
   І. Навчання за професійною програмою, розрахованою на 72-години;
   ІІ. Навчання за програмами тематичних короткотермінових семінарів.

Основними формами організації навчального процесу є:
· навчальні заняття (лекції, практичні і лабораторні);
· контрольні заходи.

І. Навчання за професійною програмою розрахованою на 72-години

Двотижневе навчання (10 робочих днів) за 72-годинною професійною програмою проводиться щомісяця, крім канікулярного періоду (липень-серпень).
Групи формуються згідно з поданими листами-заявами і складаються з 20 слухачів. Вартість навчання на одну особу складає 2760 грн. 00 коп. з ПДВ (станом на 01.04.2008 р.).
Професійна програма носить комплексний характер і передбачає навчання за:
загальною складовою удосконалення існуючих та оновлення знань і умінь з правових, економіко-фінансових, управлінських, соціально-гуманітарних та інших питань професійної діяльності відповідної категорії слухачів;
функціональною складовою – здобуття додаткових знань і умінь відповідно до вимог професійно-кваліфікаційних характеристик відповідної категорії слухачів, що допоможуть їм забезпечити ефективне виконання своїх професійних обов’язків;
галузевою складовою – здобуття додаткових знань і умінь з новітніх досягнень у певній галузі або сфері діяльності (зокрема у сфері державного пробірного контролю тощо).

Основні теми, що розглядаються під час навчання:

 • основи законодавства України щодо обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
 • державні пробірні клейма. Клейма-іменники;
 • способи клеймування виробів з дорогоцінних металів, визначення справжності відбитків пробірних клейм;
 • випробування ювелірних виробів із сплавів золота, срібла, платини, паладію на пробірному камені з метою визначення проби;
 • хімічні реактиви, які застосовуються при випробуванні ювелірних виробів, техніка безпеки при користуванні ними;
 • методологія проведення пробірного контролю;
 • приймання ювелірних виробів та брухту дорогоцінних металів, ваговимірювальні засоби;
 • міжнародний ринок дорогоцінних металів. Особливості роботи з банківськими металами на світовому та внутрішньому ринках;
 • сучасні методи та прилади для якісного і кількісного визначення дорогоцінних металів тощо.

Особи, які бажають пройти навчання з підвищення кваліфікації в навчально-методичному відділі за навчальним курсом "Основи оцінювання дорогоцінних металів та виробів з них", перш за все, мають надіслати лист-заяву встановленої форми (додаток 1) поштою за адресою:

Державна пробірна служба, вул. О. Шмідта, 26, м. Київ, 04107

або на телефон/факс Державної пробірної служби:  (044) 486-38-11

За більш детальною інформацією слід звертатися до навчально-методичного відділу Державної пробірної служби за телефоном:

8 (044) 206-70-39. (контактна особа:  Рябова Олена Борисівна)
 
 
Лист – заява (додаток 1) :
 

Додаток 1

 

Голові Державної пробірної

служби

Назимку М.М.

_________________________

_________________________

_________________________

(ПІБ, адреса, контактні телефони з обов’язковим зазначенням коду міста (села))*

 

 

  

Лист-заява

 

Прошу зарахувати на навчання з підвищення кваліфікації за навчальним курсом "Основи оцінювання дорогоцінних металів та виробів з них" _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (вказати посаду, ПІБ повністю)

 

Оплату гарантую.

 

 

Дата*                                                                                                          Підпис, печатка 

 

  

 

*У разі наявності бланку, де вказані адреса, телефони, номер і дата листа, ці рядки не заповнюються. Лист підписується керівником та головним бухгалтером установи, ставиться печатка. У кінці листа обов’язково зазначається його виконавець (контактний телефон та ПІБ повністю).