Спеціальне місце зберігання заставленого майна в ломбарді. Консультація.

Враховуючи велику кількість звернень учасників асоціації з проханням надати роз`яснення щодо вимог до спеціального місця зберігання заставленого майна в ломбарді, вважаємо за необхідне повідомити наступне:

Вимоги до спеціального місця зберігання заставленого майна ломбарду встановлені  п. 1.2. Положення про порядок унесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ та про внесення змін до деяких нормативно-правових актів, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 18.12.03 №170, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2004 р. за №30/8629, а саме:

„Спеціальне місце зберігання заставленого майна – окреме приміщення, окрема територія, інше місце з обмеженим доступом, які мають відповідати вимогам, установленим законодавством, бути розташованими за місцезнаходженням ломбарду чи його відокремленого підрозділу або за іншою адресою та бути обладнаними необхідними засобами, які мають забезпечити збереження предмета застави та утримування предмета застави в належному стані.”

Отже, якщо спеціальним місцем зберігання є сейф – то він повинен знаходитись у ломбарді/відділенні ломбарду – в приміщенні з обмеженим доступом для сторонніх осіб – наприклад, закрите приміщення експерта-оцінювача ломбарду, яке обладнане необхідними засобами безпеки (грати на вікнах, тощо)  і знаходиться під охороною.

Поряд з тим, якщо сейф знаходиться в приміщенні ломбарду – яке є загальнодоступним (не обладнане перегородками, гратами, тощо)  і до нього можуть мати доступ сторонні особи – означене місце зберігання – не відповідає вимогам встановленим до нього Положенням  про порядок унесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ.

Спеціальними місцями зберігання заставленого майна можуть бути: сейф, сховище, банківська скринька, площадка для авто, тощо  – які є місцями з обмеженим доступом, обладнані охороною і забезпечують збереження та утримування предмета застави в належному стані.