Может ли ломбард иметь статус субъекта малого предпринимательства?…

 

Враховуючи велику кількість звернень учасників Асоціації з питання: "Чи може бути ломбард суб’єктом малого підприємництва?" доводимо до Вашого відома наступне :

Закон України "Про державну підтримку малого підприємництва" від 19.10.2000 р. N 2063-III (далі – Закон) визначає основні напрями державної підтримки малого підприємництва.

Одним з основних напрямів державної підтримки малого підприємництва є запровадження спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності (п. 3 ст. 5 Закону).

Стаття 11 Закону визначає можливість застосування для суб’єктів малого підприємництва спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності в порядку, встановленому законодавством України. Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва регулюється діючими нормами Указу Президента України "Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва".

Статтею 2 Закону визначено коло суб’єктів підприємницької діяльності, на яких не розповсюджується дія Закону і які не можуть бути віднесені до категорії суб’єктів малого підприємництва. Так, відповідно до зазначеної статті "дія цього Закону не поширюється на довірчі товариства, страхові компанії, банки, ломбарди, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб’єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, здійснюють обмін іноземної валюти, які є виробниками та імпортерами підакцизних товарів, а також суб’єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частка вкладів, що належить юридичним особам – засновникам та учасникам цих суб’єктів, які не є суб’єктами малого підприємництва, перевищує 25 відсотків".

Враховуючи викладене вище, ломбарди не можуть мати статус суб’єктів малого підприємництва.