Щодо визначення місцезнаходження юридичної особи (Роз’яснення Держкомпідприємництва)…

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА  

ЛИСТ

від 06.11.2008 р. N 9392

Про надання роз’яснення

На Ваше звернення щодо визначення місцезнаходження юридичної особи повідомляємо наступне.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (далі – Закон про реєстрацію) для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення), зокрема, заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи.

Згідно зі статтею 17 Закону про реєстрацію відомості щодо місцезнаходження юридичної особи повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, тому зазначення цих відомостей в реєстраційній картці юридичної особи є обов’язковим.

Відповідно до статті 1 Закону про реєстрацію місцезнаходження юридичної особи – адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Частиною другою статті 99 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) визначено, що виконавчий орган товариства може складатися з однієї або кількох осіб.

Відповідно до статті 29 ЦКУ місце проживання фізичної особи – житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Згідно із пунктом 58 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 р. N 1155, адреса, за якою пересилається поштове відправлення (поштовий переказ), зазначається у такому порядку: найменування адресата (одержувача) у називному відмінку (для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові; для юридичних осіб – повне найменування підприємства, установи, організації, а також посада, ім’я та прізвище); найменування вулиці, номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області; поштовий індекс; країна призначення (для міжнародних поштових відправлень).

Отже, адреса, згідно із нормативно-правовими актами, має певний перелік складових.

Як вбачається зі статті 1 Закону України "Про поштовий зв’язок" абонентська поштова скринька – спеціальна скринька із засобами для запобігання несанкціонованому доступу, призначена для одержання адресатами простих поштових відправлень, періодичних друкованих видань, повідомлень про надходження реєстрованих поштових відправлень.

Враховуючи зазначене вище, вважаємо, що абонентська поштова скринька не є адресою органу або особи, які виступають від імені юридичної особи, і, таким чином, не може бути місцезнаходженням юридичної особи.

 

Голова  

К. О. Ващенко