Всеукраїнська Асоціація ломбардів втрете звернулась до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг з пропозицією переглянути вимоги Положення про порядок навчання працівників та керівників підрозділів фінансових установ…

№01-109
від 05.10.2007

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України

Щодо внесення змін та доповнень до Положення
про порядок навчання працівників та керівників підрозділів фінансових установ, відповідальних за проведення внутрішнього фінансового моніторингу 16.09.2003 N 55

Всеукраїнська Асоціація ломбардів звертається до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України з проханням розглянути пропозиції щодо внесення змін до Положення про порядок навчання працівників та керівників підрозділів фінансових установ, відповідальних за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 16.09.2003 N 55 (надалі –Положення N55).

Попередні звернення Асоціації не знайшли підтримки з боку Держфінпослуг. Тому, Асоціація ломбардів зі своїми колегами – асоціаціями учасників фінансового ринку звернулась до Держфінмоніторингу. Питання неодноразово обговорювалось у рамках роботи міжвідомчої робочої групи та Громадської ради Держфінмоніторингу. За підсумками – було досягнуто порозуміння та погодження з боку Державного комітету фінансового моніторингу щодо перегляду вимог щорічного навчання.

За рішеннями Громадської ради Держфінмоніторингу Всеукраїнська Асоціація ломбардів звертається до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг з проханням переглянути вимоги щодо обов’язковості щорічного навчання, встановлені пунктом 6 Положення №55.

Асоціація зауважує, що ані Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», ані Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", іншими нормативними актами щорічне навчання не передбачено.

Вважаємо, що щорічне проходження курсів підвищення кваліфікації не є доцільним і необхідним, особливо для таких компаній як ломбарди, у яких операції, що підлягають фінансовому моніторингу, відбуваються доволі рідко.

Крім того, така вимога є чималим фінансовим навантаженням на учасників ринку, враховуючи те, що вартість навчання, проживання у готелях і транспортні витрати кожного року підвищуються.

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо за загальноприйнятними нормами проведення курсів підвищення кваліфікації, проводити їх раз у 3 роки і, відповідно, пункт 6 Положення №55 викласти у редакції: «6. З метою підвищення кваліфікації фахівці, відповідальні за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, повинні проходити навчання не рідше одного разу на три роки».

З надією на порозуміння,
Виконавчий директор ВАЛ В.О. Волковська