Увага! Для отримання права на провадження діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів необхідно подати необхідний пакет документів до Держфінпослуг та отримати відповідну ліцензію……

За сприянням Всеукраїнської асоціації ломбардів були внесені зміни згідно Протоколу засідання Комісії від 23 січня 2007 р. N 293 до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 29.12.2003 N 188 "Про встановлення плати за видачу ліцензій", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.02.2004 за N 240/8839 (із змінами), а саме такі зміни: Розмір плати за один рік
(грн.) було знижено з 10000 до 400.

Слід пам‘ятати: що Власний капітал заявника повинен бути в розмірі, не меншому, ніж необхідний на момент подання заяви про внесення інформації про заявника до Реєстру, а саме 200 000 грн. (Розпорядження Держфінпослуг України від 18 грудня 2003 року N 170 п.8.7)

Відповідно Ліцензійних умов здійснення діяльності за рахунок залучених коштів потребує отримання ліцензії.

До залучених коштів відносяться – кошти, прямо або опосередковано отримані на зворотній основі від юридичних осіб, крім коштів, отриманих від кредитних установ за кредитними договорами.

Таким чином, якщо ломбард працює на залучених коштах, то йому необхідно отримання ліцензії.

З приводу перевірок звітності, де ломбардами зазначена велика кількість грошей які залучені для надання фінансових кредитів, але не отримана ліцензія – Держфінпослуг застосує штрафні санкції до учасників ринка.

Шановні колеги, Асоціація доклала чимало зусиль, щоб плата за ліцензію складала 400 грн. за один рік, а не 10000, але якщо Ви працюєте на залучених коштах – отримання Ліцензії є необхідним!

Якщо Вам потрібна інформаційно-консультативна допомога:

Учасникам Всеукраїнської асоціації ломбардів надаємо повний пакет необхідних документів для отримання відповідної ліцензії.
Більш детально питання розглядалось у Віснику №1/2007

Якщо Ви користуєтесь кредитом, який отримали в банківській установі ліцензія не потрібна, для всіх інших випадків обов‘язково потрібна ліцензія – Держфінпослуг.