Роз’яснення щодо застосування атестатів на дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення, напівдорогоцінне каміння:

В зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007р. №286 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 283 і від 6 вересня 2000 р. №1396” внесено зміни до Правил атестації дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2000 р. №1396 (далі – Правила атестації).

Міністерство фінансів звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють операції із зазначеними цінностями, на наступне:
– форма атестату на дорогоцінне каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, встановлена в додатку до Правил атестації, втрачає чинність з 1 березня 2007 р.;
– нові форми атестатів визначаються Міністерством фінансів;
– до моменту впровадження Міністерством фінансів нових форм атестатів атестацію дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (в тому числі торгових партій оброблених та необроблених алмазів) здійснюють згідно з п.3 Правил атестації шляхом оформлення відповідних супровідних документів.

З 15 серпня 2007 р. в Державному гемологічному центрі України за адресою: 04119, Київ, вул. Дегтярівська, 38-44 розпочався прийом замовлень на бланки суворої звітності атестатів на торгові партії оброблених або необроблених алмазів.

Суб’єкти господарювання можуть отримати бланки у ДГЦУ на основі щоквартального попереднього замовлення та оплати. Довідки за тел. (044) 492-93-83.