Щодо необхідності підтвердження суб’єктами первинного фінансового моніторингу отримання змін до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності, що затверджені наказом Державного комітету фінансового моніторингу України від 25.05.2007 №

Державний комітет фінансового моніторингу України відповідно до статті 121 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” повідомляє суб’єктам первинного фінансового моніторингу – небанківських фінансових установ, що надають до Держфінмоніторингу України інформацію в паперовому вигляді, але які мають засоби електронної пошти у мережі Інтернет, про направлення 29.05.2007 року та 25.06.2007 року на електронні поштові скриньки суб’єктів первинного фінансового моніторингу змін до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності, що затверджені наказом Державного комітету фінансового моніторингу України від 25.05.2007 № 90 та від 21.06.2007 № 109.

Зміни до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності суб’єктам первинного фінансового моніторингу направлено Держфінмоніторингом України у вигляді файлу-переліку у форматі PDF засобами електронної пошти мережі Інтернет на електронну адресу, що міститься у полі 310 форми № 1-ФМ, затвердженої наказом Держфінмоніторингу «Про затвердження деяких форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та Інструкції щодо їх заповнення» від 13 травня 2003 року № 48.

Електронне відправлення зі змінами до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності до суб’єктів первинного фінансового моніторингу складається з:

– супровідного електронного повідомлення;

– вкладених файлів в заархівованому вигляді з інформаційним листом та змінами до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності як із застосуванням, так і без застосування електронного цифрового підпису Держфінмоніторингу України.

Вищевказані файли є однаковими за змістом та відрізняються лише тим, що один із них направляється із застосуванням електронного цифрового підпису Держфінмоніторингу України для гарантування збереження цілісності інформації та недопущення пошкодження при доставці зазначених файлів адресату.

Файли з інформаційним листом та змінами до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності та/або зміни до нього, які направлені із застосуванням електронного цифрового підпису Держфінмоніторингу України пропонуємо відкривати за допомогою програми файлового обміну, що міститься на офіційному сайті ТОВ НВФ «Українські національні інформаційні системи» (www.unis.org.ua). Використання цього програмного засобу є безкоштовним. Інструкція по використанню вказаного програмного засобу отримується разом з програмою.

На виконання вимог Закону, суб’єкти первинного фінансового моніторингу мають невідкладно проінформувати Держфінмоніторинг України листом у паперовому вигляді довільної форми про отримання змін до Переліку протягом трьох робочих днів з моменту отримання в електронному вигляді, на офіційну адресу Держфінмоніторингу України: 04050, м. Київ, вул. Білоруська 24.

Телефон для контактів: 8-044-594-16-33 (80)