Пенсійний фонд України розглянув звернення щодо питань застосування фін. санкцій за донарахування внесків страхування та сплати збору з операцій з продажу ювелірних виробів із золота і, в порядку поставлених питань, повідомляє…(ЛИСТ)

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.12.2005 р. N 15230/03-30
Всеукраїнській молодіжній організації "Молодь проти корупції"вул. Лютеранська, 27/29, м. Київ, 01024

Пенсійний фонд України розглянув звернення, яке надійшло від народного депутата України Марченко О. В., щодо питань застосування фінансових санкцій за донарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота і, в порядку поставлених питань, повідомляє.

1. Якщо страхувальником самостійно виявлено заниження відображених нарахованих сум страхових внесків у поданих ним розрахунках за попередні звітні періоди, то зазначені суми відображаються у рядку 6 "Розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (лист Пенсійного фонду України від 23.03.2004 за N 2727/04). У цьому випадку страхувальник несе відповідальність у розмірі 5 відсотків від донарахованих сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

Порядок застосування фінансових санкцій визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 N 21-1, зареєстрованою в Мін’юсті 16.01.2004 за N 64/8663 (із змінами).

Відповідно до розділу 9 Інструкції рішення про застосування штрафів приймає начальник управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті або його заступник.

2. Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок) платини і дорогоцінного каміння сплачується підприємствами й організаціями та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю цими виробами, у розмірі п’яти відсотків вартості ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння регулюється Порядком сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих господарських операцій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 (із наступними змінами та доповненнями).

Документом, що підтверджує продаж ювелірного виробу із золота, платини і дорогоцінного каміння, є касовий чек, що видається покупцеві, в якому сума збору на обов’язкове державне пенсійне страхування включається до загального податку, що сплачується під час купівлі товару (п. 9 Порядку).

Згідно із пунктом 10 Порядку сума вказаного збору включається до ціни відповідних товарів і сплачується їх продавцем з виручки від реалізації.

Роз’яснення щодо порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння, в тому числі при комісійній торгівлі ювелірними виробами із золота, надано також листом Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України від 15.12.98 N 04/4834 та від 22.12.98 N 15282/10/23-3117 відповідно.

Згідно статті 67 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" суб’єкти підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування при торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння на загальних підставах.

ЗаступникГолови правління В. М. Короневський