31 січня 2007 року співробітники Асоціації ломбардів взяли участь у засіданні Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

У засіданні взяли участь представники Державного комітету фінансового моніторингу, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Всеукраїнської асоціації ломбардів, Ліги страхових організацій, Національної асоціації кредитних спілок та ін.

Докладніше.
По першому питанню порядку денного «Стан імплементації в законодавство України 23 Рекомендації FATF. Питання щодо джерел та шляхів отримання інформації власників фінансових установ, вигодоодержувачів значної або контрольної долі активів у фінустановах, керівників, які беруть участь в управлінні фінансовими установами» у учасників групи виникло чимало запитань.
Так, представниками Держфінмоніторингу запропоновано ввести вимогу щодо надання власниками фінустанов довідки про несудимість. Дана пропозиція передбачає вжиття державними органами, які здійснюють регулювання, нагляд та контроль за діяльністю фінансових установ, заходів спрямованих на те, щоб не допустити до участі (засновництва), керівництва у фінансових установах осіб, які мають не зняту або непогашену судимість.
Представники Асоціації ломбардів та інші представники Робочої групи висловили своє непогодження з такими пропозиціями та наголосили, що довідка про наявність або відсутність судимості ніяким чином не впливає та не відображає ділову, фінансову репутацію власників. Питання винесено на наступне засідання Робочої групи для подальшого обговорення.

По другому питанню засідання щодо вимог навчання відповідальних за ведення фінансового моніторингу не рідше одного разу на рік.
Незважаючи на те, що це питання втрете підіймається всіма Асоціаціями учасників фінансового ринку, поки що представники державних органів не бажають переглядати вимоги до навчання і, відповідно, у цьому році відповідальним за ведення фінансового моніторингу доведеться знов проходити курси підвищення кваліфікації.

Щодо третього питання порядку денного засідання «Що включає в себе поняття «вся документація про здійснення фінансової операції»?
Читко визначеного переліку документів про здійснення фінансової операції – немає. На думку фахівців Держфінмоніторингу, кожен суб’єкт первинного фінансового моніторингу в правилах внутрішнього фінансового моніторингу та програмах його здійснення повинен визначити, які документи, що створюються в його діяльності є такими, що стосуються здійснення фінансової операції.

Шановні колеги! Якщо Ви хочете висловити свої думки, пропозиції з питань ведення фінансового моніторингу, надсилайте їх на адресу Асоціації факсом або електронною поштою sergey@cyfra.net