Про зазначення у статуті господарських товариств відомостей про місцезнаходження (лист від 09.11.2006 р. N 8089 ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА )

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
від 09.11.2006 р. N 8089
Про зазначення у статуті господарських товариств відомостей про місцезнаходження
На Ваше звернення щодо державної реєстрації змін місцезнаходження господарського товариства повідомляємо наступне.
Згідно з діючим законодавством України зазначення відомостей про місцезнаходження юридичної особи в установчих документах (статуті) юридичної особи не є обов’язковим.
Разом із цим, частиною четвертою статті 57 Господарського кодексу України визначено, що статут суб’єкта господарювання, крім відомостей, що обов’язково зазначаються у статуті може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Таким чином, зазначення у статуті юридичної особи відомостей про її місцезнаходження не протирічить чинному законодавству, при цьому, при зміні місцезнаходження юридичної особи виникає необхідність внесення відповідних змін до установчих документів.
Згідно з частиною першою статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (далі – Закон про реєстрацію) в редакції, що діяла до прийняття Закону України від 16.03.2006 N 3575, державному реєстратору для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи подаються, зокрема, два примірники змін до установчих документів юридичної особи та два примірники установчих документів у новій редакції, або два примірники установчих документів у новій редакції.

Перший заступник Голови К. Ващенко