Про Професійні вимоги керівників та головних бухгалтерів фінансових установ…

Всеукраїнська Асоціація ломбардів неодноразово зверталася до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України з пропозиціями внести зміни до Професійних вимог керівників та головних бухгалтерів фінансових установ (Розпорядженням Держфінпослуг від 13 липня 2004 року N 1590) і виключити з Професійних вимог керівників відокремлених підрозділів.

Відповідно до підпунктів 1.1, 1.3, 1.4 Професійних вимог вимоги до керівників фінансових установ поширювалися не лише на голову колегіального виконавчого органу або директора фінансової установи, а й на керівників відокремлених підрозділів фінансових установ, які, зокрема повинні мати не менший, ніж 5-річний загальний стаж трудової діяльності, з якого стаж роботи на керівних посадах не менший двох років, в тому числі не менший одного року на ринках фінансових послуг.
21 березня 2006 р. Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України схвалено для оприлюднення проект змін до Професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ, яким передбачено слова „керівник відокремленого підрозділу” виключити з Професійних вимог.
У аналізі регуляторного акту Держфінпослуг наводить: ”Відокремлений структурний підрозділ не є юридичною особою та самостійним у своїй діяльності, він координується керівництвом фінансової установи, до якого в свою чергу встановлені професійні вимоги, дотримання яких контролюється на стадії реєстрації фінансової установи та видачі ліцензії.
Показником результативності даного регуляторного акта буде розширення надання послуг фінансовими установами через відокремлені підрозділи…”

Ми вдячні фахівцям Держфінпослуг за порозуміння та підтримку нашої ініціативи. Сподіваємось остаточне рішення буде погоджено та прийнято.
(Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті Держфінпослуг, Розділ „проекти нормативно – правових актів” http://www.dfp.gov.ua/)